האם אתם מחבלים בטיפול שלכם?

עבור אנשים רבים, בריחת שתן היא בעיה מביכה שהם פשוט רוצים לשכוח ממנה. כתוצאה מכך, זה הופך להיות קל לנסות להתעלם מהסימפטומים כדי להמציא תירוצים ובכך לא לחפש אחר טיפולים פשוטים שיכולים לעזור לפתור אותם. הנה כמה מן התירוצים הנפוצים ביותר שגברים ונשים משתמשים בהם כדי למנוע טיפול בסימפטומים שלהם. נסו לראות אם אחד מהם נשמע לכם מוכר:

 

– בריחת שתן היא חלק נורמלי מתהליך ההזדקנות: זה כנראה האמונה השגוייה הגדולה ביותר, ועל זה יכול להיות הכי קשה להתגבר. בריחת שתן עשויה להיות שכיחה יותר ככל שאנו מתבגרים, אבל זה לא אירוע "נורמלי".

– בריחת שתן היא תופעה נורמלית לאחר הלידה: כמו כן, נשים רבות טועות להאמין שזה רק "מעט" שתן – שיוצא אולי רק בעת התעטשות או צחוק – ושמדובר בחלק בלתי נפרד מהיותן אמהות.

– "אני פשוט לא יכולה להתמודד עם זה עכשיו": כאשר מדובר בטיפול בבעיות של בריחת שתן, אין זמן טוב יותר מאשר עכשיו. יש הרבה סיבות לבריחת שתן, וככל שתקדימו לקבל את המצב שלכם, כך יהיה לכם קל יותר לטפל בו.

– בריחת שתן היא משהו שאתם פשוט צריכים לחיות איתו: רוב הנשים כבר מכירות את השימוש בתחבושות, כך שזה לעתים קרובות הצעד הראשון שהן עושות. צעד שיכול בסופו של דבר לגרום לעיכוב במתן טיפול ולהחמרה בסימפטומים.

– הטיפולים גרועים יותר מהמצב עצמו: למעשה, טיפולים הן בבריחת שתן והן בדליפת צואה הם פשוטים יותר מאי פעם. רוב החולים חווים שיפור בסימפטומים עם תוכנית פעולה שתוכננה במיוחד עבור הצרכים שלהם, כולל תרגילים לחיזוק רצפת האגן, תרופות מסוימות ושינויים התנהגותיים. כאשר הגישות השמרניות אינן מספיקות, ישנן טכניקות כירורגיות מתקדמות שנמצאו יעילות מאוד.

 

העובדה היא שהגוף האנושי גמיש מאוד, וכאשר מקבלים הערכה על ידי איש מקצוע המתמחה בבריחת שתן, ניתן בהחלט להפחית או אפילו לפתור את הסימפטומים ולהוביל חיים נוחים ובטוחים יותר. אם אתם חווים תסמינים של בריחת שתן, התקשרו בהקדם אל הרופא שלכם וקבעו עימו פגישת ייעוץ בנושא.

כתיבת תגובה