ניתוחי הרזיה ובריחת שתן: מה אתם צריכים לדעת?

ירידה במשקל היא ההחלטה מספר אחת לכבוד השנה החדשה בארה"ב, ומסיבה טובה: המרכזים לבקרת מחלות ומניעתן (CDC) מדווחים כי יותר משליש מהמבוגרים בארה"ב הם שמנים קליניים, ושליש נוסף סובלים מעודף משקל. הודות למודעות מוגברת בנוגע להשפעות של השמנת יתר ועלייה במשקל, אמריקנים רבים מודעים לכך שהמשקל העודף הזה עשוי להגביר באופן משמעותי את הסיכון לחלות במחלות קשות ולהיקלע למצבים רפואיים רבים, כולל מחלת לב, סוכרת ושבץ, ואפילו סוגים מסוימים של סרטן.

 

במהלך העשור האחרון, יותר ויותר אנשים פנו לניתוחי הרזיה כדרך לרדת במשקל, ובתקווה לשמור עליו תקין. אבל בעוד שניתוח הרזיה (ניתוח בריאטרי) יכול לעזור להפחית את הסיכונים למחלות רבות הקשורות לעודף משקל, הוא יכול לגרום גם לתופעת לוואי לא נעימה אחת: בריחת שתן.

 

ניתוחי הרזיה לעיתים קרובות גורמים לשינויים באופן שבו המזון מתעכל ונספג, ולרוב החולים נאמר לצפות לאפשרות של שלשולים רבים או תנועות מעיים משוחררות מדי. עם זאת, מחקרים מתחילים להצביע על כך שאנשים רבים, יותר מאשר בעבר, כנראה חווים בריחת צואה לאחר הניתוח. הסיבה לכך היא כי סביר יותר שצואה מימית שיכולה להצטבר כתוצאה מניתוח בריאטרי תדלוף החוצה. בנוסף לשינויים באופן שבו המזון נספג במעיים, החיידקים הבריאים החיוניים במעי הגס מקדמים עיכול טוב ויכולים גם הם להשתנות באופן משמעותי על ידי ניתוח הרזיה, התורם להיווצרות מעיים מימיים.

 

אז מה אתם יכולים לעשות אם ניתוח הרזיה הוא חלק מהתוכניות שלכם השנה? הבנת הסיכון של בריחת צואה בעקבות ניתוח בריאטרי חשובה מאוד, ולכן יש לכם את האפשרות לשקול את היתרונות והחסרונות של ניתוח כזה. אם כבר עברתם ניתוח בריאטרי ואתם חווים סימפטומים של בריחת שתן, חשוב שתדעו שאתם לא לבד. אנשים רבים סובלים מבריחת שתן או צואה, ויש הרבה דרכים שיכולות לעזור לכם להתמודד עם המצב. הצעד הראשון הוא לגשת לייעוץ אצל רופא כדי לקבל את העזרה והתשובות שאתם צריכים כדי לחיות בביטחון.

כתיבת תגובה