מחקר: בריחת מעי נפוצה באופן מפתיע

למרבה הפלא, דליפת צואה (בריחת מעי) היא בעיה שכיחה, במיוחד בקרב נשים מעל גיל 40. על פי סקר אמריקני שנערך ובדק את תפקוד מערכת העיכול אצל נשים המנהלות משק בית לפי שכיחות, סוציודמוגרפיה וההשפעה על הבריאות, נמצא כי 15 מיליון נשים מעל גיל 40 חוו דליפת צואה, ו-50% מהנשים הללו אינן מדברות על כך כלל. הנתונים שנאספו מהמחקר האמריקני הזה מראים שבזמן שדליפת צואה היא בעיה נפוצה, לא נפוץ כל כך לדבר עליה, וזה כבר עניין אחר לחלוטין.

 

דליפת צואה הינה בעיה בלתי צפויה, והיא מתרחשת בזמנים הכי לא נוחים עבור הסובלים ממנה. עבור הרוב הבעיה אינה נחשבת חמורה; במחקר שפורסם בכתב העת Digestive Diseases and Sciences, דווח כי בארה"ב, 7.4% מהגברים הבוגרים ו -6.9% מהנשים הבוגרות סובלים מדליפת צואה קלה, המוגדרת כהכתמת תחתונים או דליפה של פחות מ -2 כפיות של צואה. 90% מהאנשים עם דליפת צואה חווים דליפות קלות עד בינוניות, אבל זה לא אומר שזה נוח, ושזה לא מתסכל או מטריד.

 

דליפת צואה קשורה לעיתים קרובות לבעיות, כמו השמנה, סוכרת, תסמינים של גיל המעבר, טיפול בערמונית, גורמים הקשורים להזדקנות, ואפילו לידה. ברוב המקרים, ניתן לטפל ולתקן בבעיית דליפת הצואה, או לכל הפחות, הסימפטומים ישתפרו אם הטיפול יינתן במהירות.

 

הגיע הזמן לשנות את הסטטיסטיקה. הגיע הזמן לדבר. שוחחו עם הרופא שלכם, אתם לא לבד. אנשים רבים, במיוחד נשים, יחוו דליפת צואה לפני גיל 60. ויש דברים שניתן לעשות כדי לשפר את הסימפטומים עבור כל סוגי הדליפות, אבל זה לא יקרה אם לא תחפשו טיפול לבעיה.

 

למרות האופי האישי של דליפת צואה, הגיע הזמן להתחיל לשוחח על כך ולהתייחס ברצינות לבעיה, ובעצם זאת לנהל את הסימפטומים ולא לתת להם לנהל אתכם. מצב זה לא ייעלם מעצמו. אפשרויות הטיפול משתנות ממקרה למקרה, וכן תלויות בגורם לדליפה ובחומרתה. עבור חלק מכם, שינוי בתזונה הוא כל מה שנדרש כדי לשפר את הסימפטומים. עבור אחרים, יש אופציות כמו תרופות, ניתוח או שיהיה עליכם לבצע תרגילים לחיזוק שרירי רצפת האגן (תרגילי קגל).

 

הרופא שלכם יוכל לעזור לקבוע את הסיבה לדליפת הצואה לאחר שיבדוק אתכם לעומק. בין אם זה נזק שנגרם לשריר רצפת האגן בעקבות לידה או ניתוח כלשהו, בעיה שנוצרה בגלל שלשולים כרוניים ובין אם משהו אחר לגמרי, הבדיקות הנכונות שתצטרכו לעשות בהנחיית הרופא שלכם יעזרו לאתר את מקור העניין. הרופא שלכם יכין תוכנית לטיפול בבעיה במקום לאחר שתתקבלנה תוצאות הבדיקות שעשיתם. ישנם צעדים שיכולים לעזור לכם להשיג שליטה על המצב הקיים ולחיות בנוחות רבה יותר, לחיות טוב!

כתיבת תגובה