איך שומרים על הבריאות בגיל מבוגר?

אין ספק שאחד הדברים הקשים ביותר שעומדים בפני מבוגרים הוא שמירה על הבריאות. זה נובע לא רק מכך שהגוף מתמודד עם יותר ויותר בעיות בריאותיות, אלא גם בגלל הקושי לוותר על הרגלים ישנים, ככל שמתבגרים.

למשל, אם במשך כל החיים היינו רגילים לאכול מתוק ללא הגבלה, אז להתחיל הפחתת סוכרים בגיל השלישי זה לא יהיה פשוט. זה נכון בוודאי גם לגבי פעילות ספורטיבית. אם כל החיים לא עסקנו בכך, זה בוודאי לא יהיה פשוט או נוח להתחיל בכך דווקא כשהגוף כבד, עייף, נוקשה וכל תנועה מובילה לתחושת כאב

מצד שני, בין אם זה הפחתת סוכרים בגיל השלישי, בין אם זו פעילות גופנית או כל דבר שיכול לעזור לנו לשמור על הבריאות שלנו כשאנחנו מבוגרים הוא הכרחי. הן בשביל שאנחנו נרגיש יותר טוב, הן בשביל שנוכל להמשיך ולתפקד כרגיל ובצורה טבעית ככל שניתן, והן בשביל שנוכל להאריך בחיים. סביר להניח שאדם שעסוק בפעילות גופנית ואוכל נכון, יחלה פחות וייהנה מאריכות חיים יותר מאשר מי שאיננו נוהג כך.

לפני שנסביר איך שומרים על הבריאות בגיל מבוגר, חשוב להדגיש, אם אנחנו רוצים מקשיים ובעיות ובאופן כללי אם אנחנו רוצים ליהנות מאיכות חיים טובה יותר, פיזית ונפשית, מוטב כמובן להתחיל בכך בשלב מוקדם ולהרגיל את עצמנו לאורך חיים בריא ונכון.

מה צריך לעשות בשביל לשמור על בריאות בגיל מבוגר?

בעיקרון, מדובר על 3 נקודות עיקריות.

ראשית, תזונה נכונה. החל מארוחות מסודרות, תזונה של מרכיבים בריאים (כולל הפחתת סוכרים), וצריכה מוגבלת בהתאם למשקל הגוף שלנו.

שנית, אנחנו צריכים להקפיד על פעילות ספורטיבית. אנחנו יכולים לשחות, ללכת, לרוץ (ריצות קלות ואפילו ארוכות), ועוד. פעילות ספורטיבית היא חשובה גם מבחינה פיזית וגם מבחינה נפשית.

שלישית, אנחנו צריכים להקפיד על שינה נכונה. 6 עד 8 שעות בלילה, באופן מסודר. זה לא תמיד אפשרי אך זה חשוב מאוד.

לצד כל זה, רצוי מאוד לבצע בדיקות מקיפות, כולל בדיקות דם, מעת לעת, בשביל לדעת מה מצבנו, מה אנחנו אמורים לשפר ומה אנחנו אמורים לשנות.

כלים שיכולים לעזור לנו לשמור על הבריאות

היום אנחנו יכולים למצוא כלים ואמצעים שונים שיעזרו לנו לשמור על הבריאות שלנו. למשל, אנחנו יכולים להיעזר בחוגים שמיועדים לאנשים מבוגרים בגיל השלישי, אפשר לשכור מאמן אישי וכן לעבוד עם תזונאים שמתמחים בתזונה של הגיל השלישי וכן אנשי מקצוע אחרים.

יש לנו גם אפשרות לעבוד עם אפליקציות מותאמות עבורנו, ליהנות ממידע דרך סרטונים, מאמרים ותכנים אחרים שיכולים לעזור לנו, בין אם זה אומר שהם יספקו לנו מידע שאנחנו לא מכירים ובין אם יספקו לנו הסברים מפורטים כיצד לשמור על הבריאות שלנו.

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.